portal osiedli, dzielnic i miast
Primary Navigation


FAQFAQ    SzukajSzukaj    ProfilProfil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości    RejestrujRejestruj    ZalogujZaloguj   
www.MojeOsiedle.pl » Chojny Park - sprawy osiedlowe » Forum » Internet na Chojny2
Napisz nowy temat Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat     

Internet na Chojny2

     Odpowiedz do tematu    

Którego dostawcy Internetu uzywasz?
  Toya
  Netia
  Inny (opisz w komentarzu)
Zobacz Wyniki
Autor Wiadomość
R.A.F.A.L 
   

Zaglądajacy


Wiek: 39
Dołączył: Czw Mar 22, 2018 22:35
Posty: 16
Skąd: Łódź-Chojny

PostWysłany: Czw Mar 22, 2018 22:45    Temat postu: Internet na Chojny2

Witam wszystkich Smile
Którego spośród dostawców internetu polecacie? Przede wszystkim kieruję się w wyborze jakością aniżeli szybkością...
25mbps zdecydowanie wystarcza do wszystkiego aczkolwiek różnica do 100mbps jest tak niewielka... że zasadniczo rozpatruję tą przepustowość.
Z tego co widzę bud. 1 to głównie TOYA jeśli chodzi o (wykrywalne) sieci wifi Smile
Jak przy toya stoi powiedzmy netia (ale tak serio bez komentarzy sprzedawców...) Wink
Dzięki za wszelkie rady i doświadczenia z użytkowania internetu.
NETIA_przedstawiciel 
   

Zaglądajacy


Wiek: 36
Dołączył: Sob Mar 10, 2018 9:59
Posty: 21
Skąd: Łódź

PostWysłany: Pią Mar 23, 2018 14:44    Temat postu: Re: Internet na Chojny2

Tak, miało nie być komentarzy sprzedawców, ale nie byłbym sobą, gdybym nie zaplusował Netii. Wink

Poza tym:
R.A.F.A.L napisał:
Jak przy toya stoi powiedzmy netia

Polecam zwyczajnie przetestować najpierw Netię, a w przypadku, gdyby nie był Pan zadowolony - zrezygnować (14-dniowe odstąpienie) i skorzystać z usług firmy Toya. Smile
Kraft1 
   

Forumowicz


Wiek: 37
Dołączył: Czw Cze 29, 2017 8:39
Posty: 183
Skąd: ChP II

PostWysłany: Pią Mar 23, 2018 19:37    Temat postu: Re: Internet na Chojny2

Nie dość ze spamuje Pan w windach, skrzynkach pocztowych i klatkach schodowych to jeszcze tu...
R.A.F.A.L 
   

Zaglądajacy


Wiek: 39
Dołączył: Czw Mar 22, 2018 22:35
Posty: 16
Skąd: Łódź-Chojny

PostWysłany: Pią Mar 23, 2018 22:34    Temat postu: Re: Internet na Chojny2

NETIA_przedstawiciel napisał:
Tak, miało nie być komentarzy sprzedawców, ale nie byłbym sobą, gdybym nie zaplusował Netii. Wink

Poza tym:
R.A.F.A.L napisał:
Jak przy toya stoi powiedzmy netia

Polecam zwyczajnie przetestować najpierw Netię, a w przypadku, gdyby nie był Pan zadowolony - zrezygnować (14-dniowe odstąpienie) i skorzystać z usług firmy Toya. Smile

Nie ukrywam że liczyłem na wypowiedzi doświadczonych użytkowników i krótkiej opinii o jakości sieci (czy zrywa połączenie i jak często sieć "pada") Very Happy
14 dni to za krótki czas aby samemu się przekonać... pozatym wolę bez większych zobowiązań przetestować usługę zanim podpiszę umowę i jeśli w ten sposób sprawdzę te 2 tyg. netii to już w pon. rano dzwonię Smile
Szczerze mówiąc gdybym do mobilnego internetu miał router z LAN to w ogóle nie potrzebowałbym stacjonarki bo 100GB prawie wystarcza na miesiąc a prędkość zaspokaja spokojnie filmy w 4K z netflix Wink
Lsk_91 
   

Bywalec


Dołączył: Nie Lut 26, 2017 14:34
Posty: 45
Skąd: Łódź Chojny

PostWysłany: Sob Mar 24, 2018 8:46    Temat postu: Re: Internet na Chojny2

mam internet i TV z Toyi od 8 lat (z czego 1.5 roku w tym bloku); w tym czasie miałem może 3 przerwy w dostawie neta/TV, które zostały rozwiązane w ciągu 5 minut od mojego telefonu, także polecam Ok!
NETIA_przedstawiciel 
   

Zaglądajacy


Wiek: 36
Dołączył: Sob Mar 10, 2018 9:59
Posty: 21
Skąd: Łódź

PostWysłany: Sob Mar 24, 2018 10:07    Temat postu: Re: Internet na Chojny2

R.A.F.A.L napisał:
Nie ukrywam że liczyłem na wypowiedzi doświadczonych użytkowników i krótkiej opinii o jakości sieci (czy zrywa połączenie i jak często sieć "pada") Very Happy

Co ma zrywać? Smile To nie internet radiowy czy GSM. Jeśli jest jakiś problem, to są dwie możliwości:
1) uszkodzony sprzęt
2) przerwany światłowód

R.A.F.A.L napisał:
14 dni to za krótki czas aby samemu się przekonać... pozatym wolę bez większych zobowiązań przetestować usługę zanim podpiszę umowę i jeśli w ten sposób sprawdzę te 2 tyg. netii to już w pon. rano dzwonię Smile

Niestety tylko tyle mogę zaproponować. Instalacja to fizyczne podłączenie danego mieszkania w skrzyni teletechnicznej, później podłączenie i aktywacja sprzętu przez centralę. Realnie, bez podpisanej umowy nie ma zlecenia, a tym samym - "montażu".

Nie sprzedaję lipy, inaczej nie afiszowałbym się na forum. Wink

R.A.F.A.L napisał:
Szczerze mówiąc gdybym do mobilnego internetu miał router z LAN to w ogóle nie potrzebowałbym stacjonarki bo 100GB prawie wystarcza na miesiąc a prędkość zaspokaja spokojnie filmy w 4K z netflix Wink

100GB na 4K, to ok. 14h filmu, jeśli faktycznie to Panu wystarczy i poza np. sprawdzeniem poczty internet do niczego więcej nie służy, to koszt routera który obsłuży modem LTE, to mniej-więcej 120zł, dedykowany - min. 300zł.

Jednak proszę pamiętać, że kilka - kilkanaście GB ucieka bokiem (w tle) np. na aktualizację oprogramowania.

_________________
Świata nie zmienisz, ale operatora - możesz! Smile
NETIA S.A. || internet + TV + telefon || tel. 887-874-004
R.A.F.A.L 
   

Zaglądajacy


Wiek: 39
Dołączył: Czw Mar 22, 2018 22:35
Posty: 16
Skąd: Łódź-Chojny

PostWysłany: Sob Mar 24, 2018 16:02    Temat postu: Re: Internet na Chojny2

NETIA_przedstawiciel napisał:
Instalacja to fizyczne podłączenie danego mieszkania w skrzyni teletechnicznej, później podłączenie i aktywacja sprzętu przez centralę.

OK a ile wynosi całkowity realny koszt od zamówienia do korzystania z internetu? Jestem tego bardzo ciekaw i z pewnością ułatwi mi to wybór dostawcy Smile

NETIA_przedstawiciel napisał:
Jednak proszę pamiętać, że kilka - kilkanaście GB ucieka bokiem (w tle) np. na aktualizację oprogramowania.

Nie przesadzałbym z tymi gigabajtami Wink Zresztą z aktualizacjami jest jak z myciem rąk - zbyt częste skracają życie (również sprzętu) Laughing Mr. Green
NETIA_przedstawiciel 
   

Zaglądajacy


Wiek: 36
Dołączył: Sob Mar 10, 2018 9:59
Posty: 21
Skąd: Łódź

PostWysłany: Sob Mar 24, 2018 17:14    Temat postu: Re: Internet na Chojny2

Aktualne ceny przesłałem na PW. Smile

Co do aktualizacji, to opisuję na własnym przykładzie. W sieci dwa laptopy, trzy smartfony, NAS i TV. Wszystko to, co jakiś czas pobiera aktualizacje. Ostatnio aktualizacja aplikacji googlemaps ważyła 260MB - x3 to już mamy 780MB. A to tylko telefony i jedna aplikacja... Wink

_________________
Świata nie zmienisz, ale operatora - możesz! Smile
NETIA S.A. || internet + TV + telefon || tel. 887-874-004
sebasspts 
   

Zaglądajacy


Wiek: 36
Dołączył: Nie Paź 22, 2017 1:29
Posty: 20
Skąd: Łodzi

PostWysłany: Sob Mar 24, 2018 19:37    Temat postu: Re: Internet na Chojny2

Ja korzystam ze światłowodu Orange. Jestem mega zadowolony z szybkości internetu jak i jakości telewizji Smile
megalomaniac 
   

Początkujacy


Wiek: 36
Dołączył: Śro Mar 28, 2018 17:41
Posty: 5
Skąd: Łódź-Chojny

PostWysłany: Śro Mar 28, 2018 22:36    Temat postu: Re: Internet na Chojny2

R.A.F.A.L napisał:
Z tego co widzę bud. 1 to głównie TOYA jeśli chodzi o (wykrywalne) sieci wifi Smile

Z tego co kojarzę, toya była pierwszym i przez długi czas jedynym operatorem - to pewnie z takiego klucza. Szwagier się żalił, że nie było alternatywy, jak się wprowadzał, teraz zmienił na coś innego, ale nie wiem czy orange czy netie.

Ja w starym mieszkaniu na widzewie mam netię i działa to przyzwoicie. Pewnie pozostanę, chyba, że ktoś zaproponuje lepszą cenę. Orientował się ktoś, jak wygląda cenowo (toya/netia/orange) net 100Mbps + TV, jakiś taki podstawowy pakiet?
bankierka 
   

Zaglądajacy


Dołączył: Wto Wrz 26, 2017 17:58
Posty: 19
Skąd: Łódź

PostWysłany: Pon Kwi 30, 2018 23:29    Temat postu: Re: Internet na Chojny2

My porównywaliśmy tylko netie z Orange i Netia lepsza. Ale nie wiem, jak to się ma do toya.
robo2323 
   

Bywalec


Wiek: 35
Dołączył: Pon Paź 24, 2016 8:40
Posty: 36
Skąd: Łódź

PostWysłany: Pią Maj 04, 2018 8:26    Temat postu: Re: Internet na Chojny2

Ja używam Orange światłowód 300 Mb, cena wyższa niż z Netii ale nie ma żadnych problemów ani z tv ani z prędkością internetu niezależnie od pory dnia.
bankierka 
   

Zaglądajacy


Dołączył: Wto Wrz 26, 2017 17:58
Posty: 19
Skąd: Łódź

PostWysłany: Nie Maj 06, 2018 0:13    Temat postu: Re: Internet na Chojny2

No prawdą jest NIESTETY, że na Widzewie jak mieszkałam, to miałam w Netii 100mb/s i było ok, a tu niby do 300mb/s i wcale ani szybciej, ani lepiej... Tylko drożej. I zrywa czasami połączenie.
Nie ma tragedii, ale liczyłam na dużo więcej i lepiej.

Tv w Netii za to super, nie mam żadnych zastrzeżeń.
Nathan_Drake 
   

Bywalec


Wiek: 38
Dołączył: Pon Mar 05, 2018 1:16
Posty: 42
Skąd: Chojny Park Łódź

PostWysłany: Nie Maj 06, 2018 1:06    Temat postu: Re: Internet na Chojny2

bankierka napisał:
No prawdą jest NIESTETY, że na Widzewie jak mieszkałam, to miałam w Netii 100mb/s i było ok, a tu niby do 300mb/s i wcale ani szybciej, ani lepiej... Tylko drożej. I zrywa czasami połączenie.
Nie ma tragedii, ale liczyłam na dużo więcej i lepiej.

Tv w Netii za to super, nie mam żadnych zastrzeżeń.

Myślę że w obecnych czasach tv wystarczy to co z gniazdka (mamy standard kanały dvbt). Jeśli chodzi o sam Internet to toya z ofertą jest najlepsza i najtańsza. Co kto lubi. Ja wolę złożyć się w kilka osób na netflix premium niż dopłacać do tv od któregoś operatora Wink
Odpowiedz do tematu Strona 1 z 1
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat


 
Możesz pisać nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach
Możesz zmieniać swoje posty
Możesz usuwać swoje posty
Możesz głosować w ankietach

Portal www.MojeOsiedle.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników serwisu. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Copyright © www.MojeOsiedle.pl 2001-2024   Forum Dyskusyjne MOJE OSIEDLE, DZIELNICA i MIASTO
Załóż forum  |   Kontakt  |   O nas  |   Regulamin   |  Reklama