portal osiedli, dzielnic i miast
Primary Navigation


FAQFAQ    SzukajSzukaj    ProfilProfil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości    RejestrujRejestruj    ZalogujZaloguj   
www.MojeOsiedle.pl » Chojny Park - sprawy osiedlowe » Forum » Psie odchody
Napisz nowy temat Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat     

Psie odchody

     Odpowiedz do tematu    
Autor Wiadomość
Dr.Dollitle 
   

Początkujacy


Dołączył: Pon Lut 19, 2018 21:38
Posty: 5
Skąd: LDZ

PostWysłany: Pon Lut 19, 2018 21:57    Temat postu: Psie odchody

Drodzy posiadacze czworonogów.

Temat był wielokrotnie wałkowany, jednak patrząc na to co dzieje się na trawnikach, muszę "odgrzać kotleta".

Serdecznie proszę o sprzątanie psich odchodów z trawników. Szanuje, że macie psy, to niech ich wina, że swoje potrzeby załatwiają na terenie osiedla a nie na licznych miejscach ku temu za ogrodzeniem. Nie macie czas na spacer poza teren, rozumiem to, ale posprzątajcie po ulubieńcu. Będzie nam się wszystkim lepiej mieszkało.



pozdrawiam
robo2323 
   

Bywalec


Wiek: 35
Dołączył: Pon Paź 24, 2016 8:40
Posty: 36
Skąd: Łódź

PostWysłany: Wto Lut 20, 2018 8:41    Temat postu: Re: Psie odchody

Popieram, sam mam psiaka i nie wyobrażam sobie po nim nie posprzątać. To co jest na trawnikach to jakaś masakra, kupa na kupie. I jeszcze pozwalanie sikania na elewacje i filary to też porażka.

Pozdrawiam
adi8921 
   

Stały bywalec


Wiek: 34
Dołączył: Czw Cze 09, 2016 12:59
Posty: 54
Skąd: Łódź

PostWysłany: Wto Lut 20, 2018 11:10    Temat postu: Re: Psie odchody

Witam Wszystkich,
Też posiadam psa i uważam że zachowanie niektórych w tej kwestii jest poniżej krytyki. Ciekawe czy jak pies Wam w domu by narobił to też byście zostawili to na podłodze....
Uważam że dopóki nie zostaną wprowadzone jakieś kary i nie zostaną egzekwowane to nic w tej kwestii się nie zmieni... Niestety....
A przez takich ludzi cierpią wszyscy posiadacze psów gdyż za chwile będą piętnowani za to że wychodzą z psami na osiedle...
pitersonchn 
   

Bywalec


Dołączył: Śro Sty 03, 2018 23:30
Posty: 29
Skąd: Łódź

PostWysłany: Wto Lut 20, 2018 16:10    Temat postu: Re: Psie odchody

Ja ze swoim psem zawszę wychodzę poza teren. Jak nawet mu się zdarzy "załatwić" podczas powrotu ze spaceru, już na terenie osiedla to sprzątam.

Niestety wiele mieszkańców w ogóle nie wychodzi poza teren osiedla, najczęściej chodzą za śmietnikami i nie sprzątają.
Może wychodzą z założenie "płace - wymagam" ? Skoro płacimy spory hajs za komorne, w którym wliczony jest koszt utrzymania czystości itp. to sądzą,że dozorca powinien kupska sprzątać.

Jakiś czas temu ktoś wszedł na minę, po czym wytarł w wycieraczkę na klatce i śmierdziało ostro - współczułem sprzątaczce ogarniania...
caramellatte 
   

Bywalec


Dołączył: Wto Mar 28, 2017 14:20
Posty: 25
Skąd: Łódź

PostWysłany: Wto Lut 20, 2018 21:04    Temat postu: Re: Psie odchody

pitersonchn napisał:
Ja ze swoim psem zawszę wychodzę poza teren. Jak nawet mu się zdarzy "załatwić" podczas powrotu ze spaceru, już na terenie osiedla to sprzątam.

Niestety wiele mieszkańców w ogóle nie wychodzi poza teren osiedla, najczęściej chodzą za śmietnikami i nie sprzątają.
Może wychodzą z założenie "płace - wymagam" ? Skoro płacimy spory hajs za komorne, w którym wliczony jest koszt utrzymania czystości itp. to sądzą,że dozorca powinien kupska sprzątać.

Jakiś czas temu ktoś wszedł na minę, po czym wytarł w wycieraczkę na klatce i śmierdziało ostro - współczułem sprzątaczce ogarniania...




Aha czyli sprzątasz tylko na osiedlu a po za osiedlem już Twoje psy srają na około i masz w dupie? Hahahhahaha
pitersonchn 
   

Bywalec


Dołączył: Śro Sty 03, 2018 23:30
Posty: 29
Skąd: Łódź

PostWysłany: Wto Lut 20, 2018 21:05    Temat postu: Re: Psie odchody

cyt.:
"Szanowni Państwo,
W związku ze zgłoszeniami Państwa Sąsiadów apelujemy do Państwa o sprzątanie na
terenach zielonych posesji po swoich pupilach oraz poza nim.
Prosimy o przestrzeganie zasad:
1. Właściciele zwierząt obowiązani są niezwłocznie usuwać zanieczyszczenia przez nie
spowodowane oraz sprawować nad nimi stałą pieczę podczas ich pobytu na terenie
Nieruchomości Wspólnej. Psy należy prowadzać na osiedlu na smyczy.
2. Zakazane jest przebywanie zwierząt na terenie placu zabaw dla dzieci.
Poradnik PIES W MIEŚCIE jest załączony - na Strefie klienta w ogłoszeniach
Katarzyna Dębska - Andrysiak
Dyrektor Administracyjny
Progresline Sp. z o. o.
katarzyna.andrysiak@progresline.pl
tel. 665 308 006 tel. 42 250 33 03 "
Wolfgang 
   

Stały bywalec


Dołączył: Nie Sie 27, 2017 8:48
Posty: 59
Skąd: Chojny Park

PostWysłany: Śro Lut 21, 2018 12:05    Temat postu: Re: Psie odchody

dzisiaj ledwo wyhamowałem przed gównem na chodniku trawnik to pół biedy szkoda tylko dzieci kiedyś trawniki były czyste dziecko mogło biegać

teraz na wiosnę trzeba będzie zmywać z butów kupska
Dr.Dollitle 
   

Początkujacy


Dołączył: Pon Lut 19, 2018 21:38
Posty: 5
Skąd: LDZ

PostWysłany: Śro Lut 21, 2018 22:19    Temat postu: Re: Psie odchody

Ilość wpisów w tym wątku mówi sama za siebie. Jest sporo osób, którym taki stan rzeczy przeszkadza. Daje to powody do optymizmu, bo każdy z nas ma realny wpływ na poprawę, różnymi metodami

Niestety, ale osoby, które nie sprzątają, żadne prośby na nich nie działają, powinny zostać ukarane mandatem. Nie jestem zwolennikiem takiego rozwiązania, ale sami, swoim zachowaniem nie dają wyboru. Wiem, że daleka do tego droga, bo zgłoszenie do SM wykroczenia oraz poinformowanie administratora, żeby zabezpieczył nagranie, to proces długotrwały. Trzeba trochę zaangażowania i konsekwencji.
megalomaniac 
   

Początkujacy


Wiek: 36
Dołączył: Śro Mar 28, 2018 17:41
Posty: 5
Skąd: Łódź-Chojny

PostWysłany: Śro Mar 28, 2018 18:14    Temat postu: Re: Psie odchody

Dr.Dollitle napisał:
Szanuje, że macie psy, to niech ich wina, że swoje potrzeby załatwiają na terenie osiedla a nie na licznych miejscach ku temu za ogrodzeniem. Nie macie czas na spacer poza teren, rozumiem to, ale posprzątajcie po ulubieńcu.

Tak jest! Teren osiedla to niewielki ułamek globu. Cała Polska i świat w około jest do zasrania przez Wasze psiaki - grunt, że "nie na terenie osiedla". Też mam psa, ale filtrowanie "na terenie", "nie na terenie" to zwykła hipokryzja. Sprawa jest prosta, pies nasra - sprzątasz, nieważne gdzie.

pitersonchn napisał:
Jakiś czas temu ktoś wszedł na minę, po czym wytarł w wycieraczkę na klatce i śmierdziało ostro - współczułem sprzątaczce ogarniania...

Możliwe, że wlazł w minę Pańskiego pieska zostawioną "nie na terenie osiedla". Wink
pitersonchn 
   

Bywalec


Dołączył: Śro Sty 03, 2018 23:30
Posty: 29
Skąd: Łódź

PostWysłany: Czw Mar 29, 2018 17:58    Temat postu: Re: Psie odchody

pitersonchn napisał:
Jakiś czas temu ktoś wszedł na minę, po czym wytarł w wycieraczkę na klatce i śmierdziało ostro - współczułem sprzątaczce ogarniania...


Możliwe, że wlazł w minę Pańskiego pieska zostawioną "nie na terenie osiedla". Wink[/quote]


Nie odpowiadałem wcześniej na ironiczną odpowiedź innego użytkownika, ale widzę kolejna osoba się spina do mojego wpisu.

Nigdzie nie napisałem, że wychodzę z psem poza teren, żeby tam nie sprzątać!! Sprzątam również i tam !

Proponowałbym mieć więcej odwagi i zwracać uwagę osobom, które nie sprzątają przede wszystkim u Nas na osiedlu, a potem doczepiać się do postów innych użytkowników.
Odpowiedz do tematu Strona 1 z 1
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat


 
Możesz pisać nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach
Możesz zmieniać swoje posty
Możesz usuwać swoje posty
Możesz głosować w ankietach

Portal www.MojeOsiedle.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników serwisu. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Copyright © www.MojeOsiedle.pl 2001-2024   Forum Dyskusyjne MOJE OSIEDLE, DZIELNICA i MIASTO
Załóż forum  |   Kontakt  |   O nas  |   Regulamin   |  Reklama