portal osiedli, dzielnic i miast
Primary Navigation


FAQFAQ    SzukajSzukaj    ProfilProfil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości    RejestrujRejestruj    ZalogujZaloguj   
www.MojeOsiedle.pl » Chojny Park - sprawy osiedlowe » Forum » Impregnacja deski tarasowej.
Napisz nowy temat Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat     

Impregnacja deski tarasowej.

Idź do strony 1, 2    Następna     Odpowiedz do tematu    
Autor Wiadomość
wdowapolennonie 
   

Stały bywalec


Dołączył: Pon Lip 31, 2017 14:27
Posty: 62
Skąd: Łódź

PostWysłany: Pią Lut 09, 2018 12:53    Temat postu: Impregnacja deski tarasowej.

Dzień dobry,

Jakich preparatów używaliście do impregnacji deski tarasowej ?

Dziękuje za wszelkie informacje.
pitersonchn 
   

Bywalec


Dołączył: Śro Sty 03, 2018 23:30
Posty: 29
Skąd: Łódź

PostWysłany: Pią Lut 09, 2018 12:54    Temat postu: Re: Impregnacja deski tarasowej.

Podłączam się do tematu. Na wiosnę przydałoby się ogarnąć temat.
wdowapolennonie 
   

Stały bywalec


Dołączył: Pon Lip 31, 2017 14:27
Posty: 62
Skąd: Łódź

PostWysłany: Pią Lut 09, 2018 12:58    Temat postu: Re: Impregnacja deski tarasowej.

U mnie jeszcze jest problem z żywicą. ('Evil or Very Mad')
HyperL 
   

Stały bywalec


Dołączył: Nie Kwi 30, 2017 12:37
Posty: 85
Skąd: CHP2

PostWysłany: Pią Lut 09, 2018 13:15    Temat postu: Re: Impregnacja deski tarasowej.

wdowapolennonie napisał:
U mnie jeszcze jest problem z żywicą. ('Evil or Very Mad')


trzeba się cieszyć ze tylko, w bloku nr wymieniali deski na całym 6 pietrze to tam musiały być problemy

u mnie też piękne nie są te dechy
robo2323 
   

Bywalec


Wiek: 35
Dołączył: Pon Paź 24, 2016 8:40
Posty: 36
Skąd: Łódź

PostWysłany: Pią Lut 09, 2018 14:27    Temat postu: Re: Impregnacja deski tarasowej.

Ja używam impregnatu Sikkens, jest dość drogi ale posmarowałem dwie warstwy w tamtym roku i jestem zadowolony.(na CHP1) Chyba coś takiego to było http://www.sikkens.pl/produkty/detail/cetol_aktiva_bp
Angstrem 
   

Bywalec


Wiek: 39
Dołączył: Wto Sie 29, 2017 21:18
Posty: 43
Skąd: ChP2

PostWysłany: Sob Lut 10, 2018 1:14    Temat postu: Re: Impregnacja deski tarasowej.

jeżeli masz robić to po raz pierwszy to zanim zaczniesz zapytaj atal lub firmę pinat czy nie przysługuje Ci pierwsza konserwacja/impregnacja za darmo
madaly 
   

Początkujacy


Wiek: 34
Dołączył: Pią Kwi 14, 2017 11:40
Posty: 9
Skąd: Łódź

PostWysłany: Śro Lut 14, 2018 19:59    Temat postu: Re: Impregnacja deski tarasowej.

Ja zamówiłam 3L PL01073 firmy Sikkens, za co nie wyszło aż tak dużo, a starczy na kilka razy. Pomalowałam w zeszłym roku i jestem zadowolona, na wiosnę powtórzę po raz kolejny.
wdowapolennonie 
   

Stały bywalec


Dołączył: Pon Lip 31, 2017 14:27
Posty: 62
Skąd: Łódź

PostWysłany: Pią Lut 16, 2018 11:56    Temat postu: Re: Impregnacja deski tarasowej.

Bardzo dziękuje za wszystkie informacje Smile
xanty79 
   

Bywalec


Dołączył: Wto Sty 26, 2016 9:21
Posty: 37
Skąd: Łódź

PostWysłany: Pią Lut 16, 2018 22:11    Temat postu: Re: Impregnacja deski tarasowej.

Z wiedzy uzyskanej na piśmie od firmy Atal i od producenta desek (wiedza z CHP 1 2016) są to deski zainpregnowane ciśnieniowo. Co roku powinno się je zabezpieczyć - pomalować najlepiej olejem do tarasów na wiosnę i jesień. Z doświadczenia nie odkładać na pózniej takiego zabezpieczenia. Deski można pomalować innym środkiem ale inne środki tworzą warstwę na deskach, która po kilku latach się łuszczy. Wtedy trzeba warstwę zedrzeć - powodzenia przy ryflowanych deskach.
Pozdrawiam
R.A.F.A.L 
   

Zaglądajacy


Wiek: 39
Dołączył: Czw Mar 22, 2018 22:35
Posty: 16
Skąd: Łódź-Chojny

PostWysłany: Pon Mar 26, 2018 20:10    Temat postu: Re: Impregnacja deski tarasowej.

Przywracam temat impregnacji...
Czy wyłącznie preparat Sikkens był przez Was używany?
Jestem pewien że spora częśc zastosowała tańszy zamiennik... jeśli tak to jaki - chętnie przeczytam opinii i porad, nigdy wcześniej nie miałem do czynienia z impregnacją Smile
megalomaniac 
   

Początkujacy


Wiek: 36
Dołączył: Śro Mar 28, 2018 17:41
Posty: 5
Skąd: Łódź-Chojny

PostWysłany: Śro Mar 28, 2018 22:23    Temat postu: Re: Impregnacja deski tarasowej.

Chyba wszędzie są deski kompozytowe(?). Jeśli tak, to sadolin za 5 dych w casto, raz na rok w zupełności wystarczy. Wink
kiiaaa 
   

Forumowicz


Dołączył: Pon Maj 15, 2017 18:36
Posty: 130
Skąd: Chojny

PostWysłany: Czw Mar 29, 2018 11:47    Temat postu: Re: Impregnacja deski tarasowej.

megalomaniac napisał:
Chyba wszędzie są deski kompozytowe(?). Jeśli tak, to sadolin za 5 dych w casto, raz na rok w zupełności wystarczy. Wink


sosna nie kompozyt
R.A.F.A.L 
   

Zaglądajacy


Wiek: 39
Dołączył: Czw Mar 22, 2018 22:35
Posty: 16
Skąd: Łódź-Chojny

PostWysłany: Czw Mar 29, 2018 11:53    Temat postu: Re: Impregnacja deski tarasowej.

Wiecie może czy można je pociągnąć olejem do drewna?
michalkr 
   

Bywalec


Dołączył: Pon Lis 21, 2016 20:29
Posty: 45
Skąd: Łódź

PostWysłany: Czw Mar 29, 2018 15:19    Temat postu: Re: Impregnacja deski tarasowej.

R.A.F.A.L napisał:
Wiecie może czy można je pociągnąć olejem do drewna?

Można, a nawet jest to wskazane.

_________________
Masz uwagi/sugestie/pomysły dotyczące Wspólnoty ChP1? Zarząd czeka na wiadomość - wspolnota.chojnypark@gmail.com
R.A.F.A.L 
   

Zaglądajacy


Wiek: 39
Dołączył: Czw Mar 22, 2018 22:35
Posty: 16
Skąd: Łódź-Chojny

PostWysłany: Czw Mar 29, 2018 15:29    Temat postu: Re: Impregnacja deski tarasowej.

michalkr napisał:
R.A.F.A.L napisał:
Wiecie może czy można je pociągnąć olejem do drewna?

Można, a nawet jest to wskazane.

Dzięki, zakupiony. Oczekuję zatem lepszej pogody Cool
Odpowiedz do tematu Strona 1 z 2 Idź do strony 1, 2    Następna
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat


 
Możesz pisać nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach
Możesz zmieniać swoje posty
Możesz usuwać swoje posty
Możesz głosować w ankietach

Portal www.MojeOsiedle.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników serwisu. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Copyright © www.MojeOsiedle.pl 2001-2024   Forum Dyskusyjne MOJE OSIEDLE, DZIELNICA i MIASTO
Załóż forum  |   Kontakt  |   O nas  |   Regulamin   |  Reklama